A díj alapítójáról

Vizer József 1941-ben született, újpesti asztalos dinasztia sarjaként. Asztalos technikusi oklevelét 1959-ben szerezte meg iskolánkban , majd 1960-ban mestervizsgát tett.

Egy évtizedig az újpesti Bútorgyárban dolgozott technikusként, majd 1970-ben édesapjától átvette a családi asztalosműhely vezetését. Az 1980-as évek végétől komoly szerepet vállalt az oktatásban, a vizsgáztatásban ill. a faipari szakmai szervezetekben. 2009-ben a Soproni Egyetem tiszteletbeli hallgatójává fogadta, 2015. március 15-én pedig eddigi munkája elismeréseképp a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét vehette át. Vizer Józsefnek az asztalos hivatás mellett a magyar nyelv szeretete és ápolása is szívügye.

A Vizer-díj

Az „id. Vizer József emlékére” díjat első alkalommal 2009-ben adta át az alapító a Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola legszebb vizsgaremekét elkészítő végzős diák részére.
Néhány év szünetet követően az alapító a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum segítségével a díjat újjáélesztette, hogy támogassa a tehetséges fiatal faipari szakembereket, asztalosokat.

A 2016-os Vizer- díj átadása 2016. jún. 30-án a BKSZC 1 éves születésnapján került sor iskolánkban a Vizer-díj átadására. Az ünnepséget a Centrum főigazgatója, Valló Péter nyitotta meg.
Az idei évben az alapító és a főigazgató két kiváló vizsgaremeket készítő diáknak adta át a 25.000-os díjat, valamint a MAKITA ajándékát.

A díjazottak:

Papp Marcell a BKSZC Kozma Lajos Faipari Szakközépiskolájának végzős diákja

Stadler Bence a BKSZC Kaesz Gyula Faipari Szakközép és Szakiskolájának végzős tanulója