Örömmel tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy a Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola az 2015-2016-os tanévében felnőttoktatási rendszerben esti munkarendben
FAIPARI TECHNIKUS (OKJ 54 543 01) képzést indít.

• A képzés kétéves, az órák délután, a hét három napján (hétfő, kedd, csütörtök) vannak.

• Az első és a második év között 160 óra nyári gyakorlatot kell teljesíteni együttműködési megállapodás keretében, az Ön által kiválasztott cégnél vagy vállalkozónál.

• A képzésre érettségi bizonyítvány megszerzése után lehet jelentkezni.

• Az első és második szakképesítés ingyenes (életkortól függetlenül).

• A második szakképesítésüket szerzőknek 25 éves kor felett esti vagy levelező munkarendben folytatható.

Jelentkezés: A jelentkezés folyamatosan! Jelentkezzen minél előbb az iskola elérhetőségein!

A képzésről:

Tanulónk két év alatt faipari technikus bizonyítványt szerez.

Megismerkedik a szakmai fogásokkal a kézi szerszámok használatától a legmodernebb CNC-gépek programozásáig.

Az emberi környezet egyik legnemesebb anyagával, a fával dolgozik, tanműhelyünkben szekrényt, asztalt, ajtót, ablakot, konyhabútort készíthet.

A második évben önállóan megtervezi és elkészíti vizsgamunkáját.
Belekóstolhat a szakma szépségeibe: pl. bútorrestaurálás, intarziakészítés, fafaragás, esztergályozás stb.

Önálló vállalkozás indításához szükséges gazdasági alapismereteket szerez.

A legkorszerűbb eszközökkel felszerelt számítástechnikai laborunkban Európai Számítógép-használói Jogosítványt (ECDL) szerezhet, CAD segítségével tervezhet.

A most végzett nappali képzésben résztvevő tanulóink vizsgamunkái:

2017.06.26.